Clean room

clean room Laboratuvarımıza veri kurtarma amaçlı getirilen depolama aygıtlarındaki veri kurtarma oranının yüksek olmasının sebebi diske herhangi bir zarar vermeden tüm işlemlerin çok dikkatli ve çok hassas yürütülmesi ve disklerin açılmasını gerektiren durumlarda temiz oda (clean-room) kullanılmasıdır.

clean_room_aciklamaHarddisk okuma yazma kafası harddisk yüzeyinden bir insan saçının 5 binde biri kadar uzaklıkta durur.
Bu mesafenin küçüklüğünü şu şekilde izah edebiliriz.
Okuma yazma kafasının disk yüzeyinde döndüğünü biliyorsunuz. Bu hareketi bir jet uçağının dünya yüzeyinden 20 cm yükseklikte uçmasına benzetebiliriz.
Yani en küçük bir hata verilerinizi kurtarılamayacak şekilde hasara uğratabilir.

Diski açarak yapılacak bir müdahale tamamen profesyoneller tarafından ve bu iş için dizayn edilen clean-room denilen temiz odalarda yapılmalıdır.

Yandaki resme tıklayarak açıklamayı okuyunuz.

Aşağıdaki resim disk sürücü kafası disk yüzeyi üzerindeyken veri kurtarma yazılımı çalıştırılması sonucu disk yüzeyinde meydana gelen hasarı gösteriyor.
arizali_hdd

Sizin için çok önemli olan verilerinizi riske atmayın. Profesyonel yardım için bizimle irtibata geçin. Ya da sayfanın altındaki talep formunu doldurun.


 
  • Bize ulaşın

  • Harita

Garanti Bilgisayar ve Elektronik Ltd. Şti.

  • Adres: Meicidyeköy Mah. Dereboyu Cd. Mecidiyekuyu Sok. No:2/A Mecidiyeköy
    İstanbul / Turkey
    (Mecidiyeköy Muhtarlık Karşısı)
  • Tel: (212) 217 32 25 Gsm:(532) 152 77 53
datagaranti harita
Haritayı google maps de ayrıntılı inceleyin

Makaleler